ספרי זכרון והנצחה

 

גיא, אליעזר ויואל נהרגו בתאונות, שרון נפל בזמן שרותו הצבאי, איילה נפטרה מסרטן. גם מרים, רחל, אביחי, שמואל ועוד רבים אחרים, הלכו לעולמם והשאירו אחריהם משפחות מוצפות זכרונות וגעגועים.
לפעמים זו האישה, לפעמים הבעל, לפעמים ההורים ולפעמים הילדים. לפעמים ליום השנה הראשון, כשהכאב עוד טרי והזכרונות חיים, ולפעמים לעשירי, שכבר קצת קשה להיזכר ומפחדים לשכוח את ההולכים.
כל משפחה וכל אדם עם האבידה שלהם, עם הכאב והתתמודדות, ועם הספר המתאים להם.
המשותף לכולם הוא הרצון להנציח ולשמר את הזכרונות. למען המשפחה והחברים, וגם למען הדורות הבאים – לפעמים כאלה שלא הכירו את הנפטר.

כשם שכל אחד מהם היה שונה ומיוחד בחייו, כך גם שונים זה מזה הספרים, ותהליך העבודה עליהם השונה מאדם לאדם, וממשפחה למשפחה. ביחד ננסה למצוא את הדרך הטובה ביותר לשקף את האדם אותו אנו מנציחים.

המחמאה הגדולה ביותר עבורינו, הן תגובות כגון: “הספר כל כך משקף אותו”, “היא היתה אוהבת מאוד הספר”, “לו היא היתה עובדת איתכם על סיפור חייה – כך הוא היה נראה”.

וזו המטרה שלנו – להכיר את האדם דרך התמונות והסיפורים, ולשקף אותם בעיצוב.

כמובן שחלק גדול מהתהליך הוא עבודת הכתיבה של הספר. אנחנו עובדים עם מספר כותבות ועורכות, כולן בעלות נסיון של שנים בכתיבת סיפורי חיים. יש ספרים שנכתבים על ידי המשפחה ועוברים עריכה לשונית והגהה, ויש כאלה שנכתבים מתחילת ועד סופם, כולל ראיונות עם המשפחה והחברים ועבודת תחקיר מקיפה.

השלב הראשון בתהליך העבודה הוא פגישת הכרות, בה נבין ביחד מה הכיוון שאליו הולכים, ולאחריה נבנה ביחד את תהליך עבודה המתאים לכם, בהתחשב באופי הספר, לוחות הזמנים והתקציב.

אתם מוזמנים להתרשם ממספר דוגמאות לספרי זכרון שעשינו בעבר. נשמח להיפגש, להציג בפניכם עוד דוגמאות, ולענות על כל שאלה.

 >
כל הזכויות שמורות לב.דיזיין - מורן בויס ויעל רון, 2013 ©
Powered by lama-lo?!